Co to serwer i skąd go wziąć?

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 1/44-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Internet ConceptSerwer to nic innego, jak specjalnie przygotowany komputer. W chwili, gdy uruchamiasz przeglądarkę internetową (np.: InternetExplorer/Edge, Firefox, Chrome) i wpisujesz adres jakiejś strony WWW (np.: onet.pl), następuje połączenie pomiędzy Twoim komputerem, a serwerem, na którym została zainstalowana ta strona (w uproszczeniu, w rzeczywistości w tzw. tle dzieje się o wiele więcej).

Connessione_Smartphone Tablet Pc_001 Rappresentazione simbolica di sistemi informatici, Pc, computer, tablet, smartphone collegati fra loro e ad un server centrale.

Każda strona internetowa to specjalne oprogramowanie, zainstalowane na jakimś serwerze, który fizycznie może znajdować się w dowolnym miejscu świata. Tak więc, chcąc uruchomić własną stronę internetową (tzw. wizytówkę, blog, sklep, itp.), należy rozpocząć od zdobycia dostępu do serwera.

Taki serwer można:

  • zakupić i uruchomić własny,
  • wynająć w postaci fizycznej,
  • wynająć w tzw. chmurze.

Własne zaplecze budują duże lub specjalistyczne firmy i tutaj nie będziemy omawiali tych metod. Skupimy się natomiast na możliwościach dostępnych przeciętnemu zjadaczowi chleba ;).

Obecnie dostępna jest bardzo szeroka oferta dostawców usług serwerowych, płatnych i darmowych.

Wybierając serwer należy poświęcić trochę czasu na analizę i porównanie ofert. Zważywszy, że serwer to jeden z najważniejszych elementów naszego przyszłego przedsięwzięcia, nie warto na nim przesadnie oszczędzać.

Polecamy również lekturę artykułów, zamieszczonych na blogu Servizza, w szczególności:

Jak wybrać dobry hosting? Argumenty ważniejsze od emocji.
Hosting bez limitów. Konta testowe. Nie wierz, to bajki!
Rozwiązania IT w świadomym biznesie. Hosting vs bezpieczeństwo Twojego biznesu
Z klawiaturą wśród VPS’ów, w krainie usług hostingowych. „Ale, o co chodzi?”

 

 

Adresy stron kilku dostawców usług serwerowych (hostingu):

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Zgoda na cookies. (info)

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij