Jak jeszcze mogę udoskonalić stronę?

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 2/42-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Various car parts and accessories, isolated on white background Wiemy już w jaki sposób można udoskonalać i powiększać funkcjonalność naszego WordPressa oraz jak 'ugryźć’ konfigurację pluginów. Mamy również świadomość, że istnieją dwie podstawowe grupy wtyczek:

  • takie, które powinny znaleźć się w prawie każdej instalacji WorPressa,
  • oraz opcjonalne, ściśle związane raczej z charakterem serwisu, jego założoną funkcjonalnością.

W tym poradniku skupimy się więc na tej drugiej grupie, czyli dodatkach, dzięki którym będziemy mogli nie tylko zamieszczać treści, ale również realizować cele (np. biznesowe) naszej platformy. Poniżej znajduje się lista wtyczek, wraz z krótkimi opisami ich funkcjonalności. Kliknięcie w nazwę danego pluginu skieruje nas do dalszych szczegółów. Ponadto, kilka z tych wtyczek zostanie dokładnie opisana w naszych poradnikach.

Zanim jednak przejdziemy do listy, zwróćmy uwagę, że to jedynie wybrane propozycje konkretnych rozwiązań. Dla większość z zadań, które realizuje dany plugin można znaleźć wiele innych propozycji. Wystarczy w wyszukiwarce wtyczek WordPressa (menu w panelu po lewej -> 'Wtyczki’ -> 'Dodaj nową’) wpisać słowo lub frazę określającą zadanie (np. 'Facebook’), a w wynikach często znajdziemy dziesiątki, a czasem setki różnych propozycji. Kolejne możemy znaleźć w dowolnej wyszukiwarce internetowej, wpisując frazę w rodzaju: 'wordpress plugins’ lub 'wordpress (wtyczki OR pluginy OR rozszerzenia OR plugins)’ (przykład dla Google). Wystarczy sprawdzić szczegóły oraz opinie (więcej w tym poradniku), dokonać wyboru, zainstalować i skonfigurować wtyczkę.

Jeszcze na jedną sprawę warto zwrócić uwagę, a mianowicie na kwestię przydatności danej wtyczki w kontekście naszej wersji językowej serwisu. Załóżmy np., że wybierzemy sobie idealną dla naszych potrzeb wtyczkę, która rozszerzy funkcjonalność naszego serwisu, ale nie będzie dla niej dostępnej wersji językowej, w której tworzymy serwis (czyli najczęściej polskiej). Oczywiście to nic straconego – sami możemy dokonać tłumaczenia, ale to zawsze dodatkowa, często spora praca. Albo jeszcze inny, gorszy problem – wybierzemy wtyczkę do uruchomienia e-sklepu, ale nie będzie ona miała obsługi naszej waluty, co z pewnością nie spotka się z przychylnością naszych przyszłych klientów.
Mnogość różnorodnych rozwiązań i dodatków daje nam możliwość wyboru, czasem jednak przyprawia o ból głowy ;). Dlatego trzeba przetestować kilka rozwiązań, przeczytać opinie i dobrze przemyśleć wybór.

 

Lista wybranych wtyczek dla WordPressa:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Zgoda na cookies. (info)

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij