Konfiguracja początkowa konta w LH.pl

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 2/42-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Server datacenter panels Mamy już konto dostępowe w systemie LH.pl, a więc czas przejść do wstępnej konfiguracji naszego serwera. W tym celu musimy wejść na specjalną stronę, zwaną panelem administracyjnym i zalogować się na nasze dane. Dostaniemy się tam np. wchodząc na stronę główną dostawcy, a następnie klikając w link ’Panel klienta’.

Przy okazji: z panelu będziemy korzystali częściej, więc warto zapisać sobie adres strony w zakładkach przeglądarki.

 

Po poprawnym zalogowaniu ujrzymy stronę główną naszego panelu zarządzania:

Nawigacja pomiędzy głównymi elementami panelu znajduje się na stronie startowej oraz w menu, dzięki czemu w każdej chwili możemy przejść do wybranej sekcji.

W tym poradniku nie będziemy omawiali wszystkich możliwych opcji, zresztą dział pomocy zawiera podpowiedzi dla większości zagadnień. Skupimy się natomiast nad konfiguracją tych opcji, które będą nam potrzebne do uruchomienia swojej pierwszej strony WWW. Klikamy po lewej stronie: 'Twoje serwery’, plus ew. wybieramy nazwę odpowiedniego serwera, jeśli mamy kilka:

W tej części panelu znajduje się większość opcji, które będą nas interesowały:

Kopiując link dostępny pod nazwą 'Host FTP’, wyglądający na wzór: 'serwer010101.lh.pl’, a następnie wklejając go w przeglądarce internetowej, zobaczymy nasz serwis w działaniu. Na razie w wersji roboczej:

Pierwszy sukces za nami 🙂


 

Udostępnij:

Dodaj komentarz