Jak skorzystać z serwera FTP w LH.pl?

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 2/42-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Serwer FTP to taki pośrednik, dzięki któremu możemy przesłać dowolne pliki na nasz serwer WWW (np. w LH.pl). Wszystkie pliki (np. grafiki), które przygotujesz na swoim komputerze, w pewnym momencie będziesz chciał zamieścić na stronie, więc jakoś musisz je tam dostarczyć. FTP jest właśnie jednym ze sposobów.

W tym rozdziale zajmiemy się przesłaniem przygotowanych plików WordPressa, dzięki czemu będziemy mogli zainstalować i uruchomić naszego pierwszego CMS’a. Więc, zaczynamy – oczywiście 'krok po kroku’:

Rozpoczynamy od zalogowania się w panelu administracyjnym LH.pl i wyświetlenia części konfiguracyjnej (po lewej stronie: ‘Konta FTP’):

Klikamy w link z nazwą naszego serwera, a następnie zmieniamy hasło (na skomplikowane!):

Nasz serwer jest teraz gotowy do połączenia, więc zajmijmy się zdobyciem bezpłatnego programu, który nam w tym pomoże.

W przykładzie użyjemy popularnego WinSCP. Wchodzimy na stronę https://winscp.net -> download/pobierz -> Pakiet instalacyjny (Installation package). Pobieramy i instalujemy program WinSCP. Po jego uruchomieniu konfigurujemy połączenie z naszym serwerem WWW:

Klikamy 'Nowe połączenie’ i w odpowiednich polach wpisujemy:

  • Protokół pliku: wybieramy FTP
  • Nazwa hosta: tutaj kopiujemy pole ‘Host FTP’ panelu LH.pl
  • Numer portu: wybieramy 21
  • Nazwa użytkownika: kopiujemy pole ‘Nazwa serwera’ panelu LH.pl
  • Hasło: wpisujemy nasze hasło FTP, które stworzyliśmy przed chwilą

Możemy zapisać ustawienia, a następnie klikamy w 'Logowanie’. Po chwili ukaże nam się okno zarządzania plikami:

W lewym oknie znajdują się katalogi i pliki naszego komputera, a w prawym – serwera, z którym połączyliśmy się. Możemy kopiować wybrane pliki, poruszając się pomiędzy oknami jak w ‘normalnym’ eksploratorze plików.

Alternatywnie  możemy  również  skorzystać  z  opisu  konfiguracji  programu  FileZilla, dostępnego na stronie pomocy LH.pl.


 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Zgoda na cookies. (info)

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij