Jak założyć konto w LH.pl?

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 2/42-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Server datacenter panels Skoro już wiemy co to jest serwer i skąd go wziąć, teraz skupimy się na omówieniu procesu pozyskania serwera na swoje potrzeby. Zrobimy to na przykładzie oferty LH.pl, jednego z ciekawszych polskich dostawców tego typu usług.

 

Rozpoczniemy od wejścia na stronę LH.pl i kliknięcia w link 'Hosting’, znajdujący się w głównym menu nawigacyjnym:

 

Wybieramy odpowiadającą nam propozycję. W większości przypadków, na początek dla WordPressa w zupełności wystarczy ‘KIWI’ lub ‘MANGO’, aczkolwiek wszystko zależy od Twoich potrzeb, zarówno tych określonych, jak też dających się przewidzieć na przyszłość. Warto również rozważyć pakiet ‘APPLE’, chociażby z uwagi na zawarty w cenie certyfikat SSL (możliwość uruchomienia szyfrowania stron: https://…).

Następnie klikamy w przycisk 'Zamów’ i 'Finalizuj zamówienie’:

Weryfikujemy warunki oferty i potwierdzamy zamówienie:

Przeprowadzamy proces rejestracji wypełniając wszystkie niezbędne pola oraz dokonując płatności:

Tutaj pewna uwaga: Warto dobrze przemyśleć wybór rodzaju konta (firma / osoba prywatna), ponieważ od tego będzie zależało m.in.:

  • na kogo dostawca będzie wystawiał faktury, a więc, czy będzie możliwe wciągnięcie wydatków w koszty działalności,
  • kto będzie widoczny w publicznych danych, jeśli u tego samego dostawcy zarejestrujemy również domenę,
  • kto będzie widoczny w szczegółach certyfikatu, jeśli w przyszłości zdecydujemy się uruchomić dostęp do stron szyfrowanych.

Zatem, jeśli prowadzimy (bądź mamy zamiar w niedalekiej przyszłości) działalność jako podmiot gospodarczy, wówczas najlepiej zarejestrować konto jako firma:

Po prawidłowym przeprowadzeniu procesu rejestracji oraz opłaceniu wybranych usług, uzyskamy dostęp do specjalnej strony (panelu administracyjnego), dzięki której będziemy mogli zarządzać wszystkimi ustawieniami naszego serwera, którego funkcjonalność zostanie omówiona już w innym rozdziale:

 


 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Zgoda na cookies. (info)

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij