Jak założyć konto w LH.pl?

Poleć:
Informacje o artykule: Poziom trudności: 2/42-4-80 Dostęp: Freesilver-80

 

Server datacenter panels Skoro już wiemy co to jest serwer i skąd go wziąć, teraz skupimy się na omówieniu procesu pozyskania serwera na swoje potrzeby. Zrobimy to na przykładzie oferty LH.pl, jednego z ciekawszych polskich dostawców tego typu usług.

 

Rozpoczniemy od wejścia na stronę LH.pl i kliknięcia w link 'Hosting', znajdujący się w głównym menu nawigacyjnym:

 

Wybieramy odpowiadającą nam propozycję. W większości przypadków, na początek dla WordPressa w zupełności wystarczy ‘KIWI' lub ‘MANGO’, aczkolwiek wszystko zależy od Twoich potrzeb, zarówno tych określonych, jak też dających się przewidzieć na przyszłość. Warto również rozważyć pakiet ‘APPLE’, chociażby z uwagi na zawarty w cenie certyfikat SSL (możliwość uruchomienia szyfrowania stron: https://...).

Następnie klikamy w przycisk 'Zamów' i 'Finalizuj zamówienie':

Weryfikujemy warunki oferty i potwierdzamy zamówienie:

Przeprowadzamy proces rejestracji wypełniając wszystkie niezbędne pola oraz dokonując płatności:

Tutaj pewna uwaga: Warto dobrze przemyśleć wybór rodzaju konta (firma / osoba prywatna), ponieważ od tego będzie zależało m.in.:

  • na kogo dostawca będzie wystawiał faktury, a więc, czy będzie możliwe wciągnięcie wydatków w koszty działalności,
  • kto będzie widoczny w publicznych danych, jeśli u tego samego dostawcy zarejestrujemy również domenę,
  • kto będzie widoczny w szczegółach certyfikatu, jeśli w przyszłości zdecydujemy się uruchomić dostęp do stron szyfrowanych.

Zatem, jeśli prowadzimy (bądź mamy zamiar w niedalekiej przyszłości) działalność jako podmiot gospodarczy, wówczas najlepiej zarejestrować konto jako firma:

Po prawidłowym przeprowadzeniu procesu rejestracji oraz opłaceniu wybranych usług, uzyskamy dostęp do specjalnej strony (panelu administracyjnego), dzięki której będziemy mogli zarządzać wszystkimi ustawieniami naszego serwera, którego funkcjonalność zostanie omówiona już w innym rozdziale:

 


 

Udostępnij:

Dodaj komentarz